Vratné obaly a přepravky

Co jsou zálohy za vratné obaly?

Některé nápoje z nabídky jsou ve vratných tedy zálohovaných lahvích. Navíc se takové lahve nachází v přepravkách, na které se taktéž vztahuje vratná záloha. V případě sudového (KEG) sortimentu nápojů jedná pouze o zálohu na samotný KEG sud. Ceny těchto produktů na e-shopu jsou pouze za samotné nápoje, neobsahuje tedy zálohu. Záloha Vám bude naúčtovaná automaticky v prodejně před zaplacením v dokladu o prodeji.

Jak mohu obaly vrátit a získat zálohu zpět?

Obaly nám prosím dovezte zpět na prodejnu. Zaplatíme Vám zpět zálohu, kterou jste uhradili při nákupu, v plné výši. Princip je stejný jako když vracíte lahve v obchodě - pokud před novým nákupem vrátíte obaly, zaplatíte o méně přesně o výši vratné zálohy na obaly, které přivezete. Pokud pouze přiveztete zpět obaly na vrácení tak Vám jednoduše peníze vyplatíme.

Jsou všechny sklěněné lahve vratné?

Není tomu tak. Pouze určitě sortiment lahví je vratný a spadá na něj záloha. Pokud produkt obsahuje vratné zálohy tak uvidíte obrázkovou ikonku

vratne-obaly 

Jaké obaly mohu vrátit?

Obecně se řadí mezi vratné zálohované obaly některé skleněné lahve, plastové přepravky na lahve a KEG sudy.

Mohu vrátit zálohovaný obal od produktu, který jsem nezakoupil u Vás?

Přijímáme pouze vratné obaly na zboží, které máme v sortimentu. Pokud chcete vrátit například pivní láhev od výrobce, kterého nemáme v sortimentu tak to bohužel není možné.